FAQ

Frequently Asked Questions, czyli najczęściej zadawane pytania - oczywiście z naszymi odpowiedziami


1. Kiedy jest najlepszy moment, żeby zapisać się na kurs języka angielskiego?
Najlepszym momentem jest wrzesień (najlepiej pierwsza połowa września), wówczas rekrutujemy i tworzymy nowe grupy. Kursy startują od połowy września i na początku października. Zawsze zaczynamy od integracji uczestników danego kursu, a szkoda byłoby to przegapić :)

2. Czy można się dopisać w trakcie roku szkolnego?
Można. Rekrutacja trwa cały rok. Jedynym ograniczeniem jest liczebność grupy, która w przypadku kursów komercyjnych nie wynosi więcej niż 8 osób, a w przypadku kursów unijnych - 12 osób.

3. Jaka jest cena kursu?
Cena jest uzależniona od terminu zapisu, długości i częstotliwości spotkań, a także formy spotkań (zajęcia indywidualne/w duetach/grupowe). Na stronie (w zakładce Nasza Oferta) podajemy orientacyjne ceny. W każdej chwili mogą Państwo poprosić o indywidualną wycenę kursu.

4. W jakich godzinach odbywają się zajęcia?
Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych. Zaczynamy od 13:00/14:00, a kończymy nawet po 20:00. Oczywiście w przypadku, gdy komuś odpowiadają zajęcia poranne - jest możliwość indywidualnego dostosowania godzin do potrzeb słuchacza.

5. Jaką metodą uczycie?
Metoda zawsze jest dostosowywana indywidualnie lub do potrzeb grupy. Zwykle łączymy kilka metod, tak, aby praca i postępy były jak najbardziej efektywne.

6. Jak liczne są grupy zajęciowe?
Jest to maksymalnie 8 osób (co określa umowa zawierana z Państwem przy rozpoczęciu kursu) lub 12 osób w przypadku kursów z funduszy europejskich.

7. W jaki sposób mogę sprawdzić postępy mojego dziecka?
Co miesiąc dostają Państwo raport ocenowy wraz z krótkim opisem (zwykle drogą mailową), na koniec obu semestrów wysyłamy do Państwa bardziej szczegółowy opis postępów danego słuchacza. Oczywiście jeśli cokolwiek budzi Państwa wątpliwości - można umówić się na konsultację z lektorem.

8. W jaki sposób uczycie dzieci, które nie umieją pisać i czytać?
Przede wszystkim przez zabawę. Dzieci, które zaczynają naukę w szkolę mają możliwość jednoczesnego uczenia się słów i wyrażeń polskich i angielskich, co jest - oczywiście - dużym wyzwaniem, ale przyczynia się do tego, że czytanie i mówienie w obu językach staje się bardziej naturalne.

9. Jak zapisać się na kurs opłacany ze środków unijnych?
Każdego roku przepisy ulegają zmianom. Zwykle dany projekt jest dostosowany do jasno określonej grupy odbiorców (np. osób po 50 roku życia, bezrobotnych, itd.). Co więcej, wszelkie informacje czerpiemy zwykle od bezpośredniego organizatora (Szkoła jest jedynie wykonawcą). Jeśli byliby Państwo zainteresowani takim kursem - prosimy o kontakt, a my postaramy się z organizatorem ustalić się jak najwięcej faktów. Taki kurs rusza zwykle w połowie września.

10. Jak wygląda płatność za kurs?
Zwykle automatycznie dzielimy płatność za kurs na 9-10 rat. Konkretne daty płatności możemy dostosować indywidualnie. Co więcej, zwykle, gdy termin płatności się zbliża informujemy Państwa mailowo. Wpłat można dokonywać na podane konto bankowe lub gotówką - w sekretariacie Szkoły.