Idealna gra towarzyska dla fanów angielskiego

Dla tych, którzy mają trochę wyobraźni, lubią grać w gry i uczyć się przez zabawę (tak, tak - dorośli też mogą się bawić) mamy gotową do wydrukowania grę przypominającą Taboo.Elementy gry: gra składa się z 200 kart (do wydrukowania na 25 kartkach), które trzeba wyciąć i przetasować. Można dołożyć również element mobilizujący w postaci zegara odliczającego czas każdej rozgrywki. 

Ilość graczy: minimalna liczba graczy to 2 osoby (muszą powstać co najmniej dwie drużyny). Właściwie nie ma górnej granicy liczby graczy. W przypadku dwóch osób możemy mówić bardziej o grze kooperacyjnej niż o rywalizacji.

Zasady gry: Gracze dzielą się na drużyny. Karty leżą na wspólnym stosiku. Zadaniem graczy jest odgadywanie haseł, które znajdują się na kartach. Jedna osoba losuje kartę i opisuje hasło, ale nie używając słów "tabu", czyli tych, które znajdują się pod głównym hasłem. Pozostali gracze muszą zgadnąć jak najwięcej haseł w określonym czasie rozgrywki (punkt zostaje zdobyty za każde odgadnięte hasło). Wygrywa drużyna, która zdobędzie więcej punktów. 

W przypadku dwóch graczy można zrezygnować z zegara odliczającego czas i uznać "wspólną pulę" punktów za każde odgadnięte hasło. Osoba tłumacząca hasło może zamieniać się rolą z odgadującym po każdej rundzie.

Przykład: Na karcie znajduje się hasło "car" (samochód) - słowa zakazane to "ride", "drive", "transport", "fast" i "travel". Gdy tłumaczący hasło popełni błąd (użyje słowa tabu) wybiera kolejną kartę aż do zakończenia czasu rundy LUB traci kolejkę.

Oczywiście zasady można dowolnie modyfikować!

Aby ściągnąć karty do gry prosimy o kliknięcie w link: TUTAJ

Źródło: https://embracingchina.wordpress.com